Domy szkieletowe na Śląsku

Śląsk jest regionem o wielu twarzach, z jednej strony bardzo zurbanizowany, wręcz surowy z majaczącymi zawsze w tle kopalniami i kominami, z drugiej pełen zaskakujących, pięknych przestrzeni otoczonych naturą, zielenią, jeziorami i wszystkim, co najlepsze. Jest to też jeden z największych regionów geograficznych naszego kraju. To jeden z powodów, dla którego jest on tak fascynującym miejscem, pełnym nieruchomości gruntowych, na których, mimo wymagających warunków, coraz częściej budowane są nowoczesne i ekologiczne domy szkieletowe.

RÓŻNE WARUNKI, TEN SAM BEZPIECZNY DOM
Nie od dziś wiadomo, że jeśli gdzieś występuje wymagające podłoże, wypełnione szkodami górniczymi niczym sernik rodzynkami to właśnie na Śląsku. A to nie jest jedyny problem, z którym spotykamy się podczas budowy naszych domów szkieletowych. Dlatego jesteśmy specjalistami w radzeniu sobie z naprawdę trudnym podłożem. To wyzwanie, które dla doświadczonej firmy budowlanej, takiej jak Domki od ręki, nie jest problemem. Dlatego jeśli jesteś właścicielem działki budowlanej w miejscu, którego inni wykonawcy domów się obawiają – my damy radę.

Pamiętać należy, że aglomeracja i województwo Śląskie to również tereny podgórskie i Beskid nie bez powodu zwany śląskim. Jednak nawet na nierównym, wymagającym terenie górskim budowa domu szkieletowego jest dobrym wyborem. Nie jest bowiem przypadkiem, że lokalni mieszkańcy podbeskidzia coraz częściej wybierają właśnie domy szkieletowe, jako najbardziej odpowiednią i sprawdzającą się w podgórskich realiach technologię. Można więc z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że na Śląsku domy szkieletowe sprawdzając się wszędzie tam, gdzie domy budowane w technologii tradycyjnej nie byłyby najlepszym wyborem.

DOMOWA ENERGIA
Mieszkańcy Śląska doskonale wiedzą ile pracy kosztuje wyprodukowanie każdego wata energii. Wiedzieli o tym szczególnie wtedy, gdy technologie odnawialnych źródeł nie były popularne. Dlatego prawdopodobnie jeszcze bardziej, niż inni mieszkańcy kraju doceniają możliwości, jakie daje dom szkieletowy w zakresie oszczędzania energii i zarządzania nią podczas eksploatacji domu i codziennego jego użytkowania. Warto bowiem wiedzieć, że sposób wykonania domu szkieletowego zapewnia dużą energooszczędność przez cały rok. Zastosowanie odpowiednich materiałów podczas budowy domu a także nowoczesne technologie używane przez cały rok (takie jak panele fotowoltaiczne, rekuperacja i inne) pozwalają cieszyć się minimalnym wręcz zużyciem energii ze źródła zewnętrznego czyniąc dom szkieletowy nie tylko na Śląsku domem wysoce ekologicznym. Dlatego wybór odpowiedniego wykonawcy domu szkieletowego wraz zastosowaniem odpowiednich do wymagań i budżetu technologii pozwala na poczynienie zaskakująco dużych oszczędności na energii podczas codziennego funkcjonowania w nowoczesnym domu szkieletowym.

domy szkieletowe Śląsk

KRÓTKO I DOBRZE
Budowa domu, nawet szkieletowego, kosztuje. Nie tylko na Śląsku. Ale również mieszkańcy tego regionu ciężko na niego pracują i kiedy podejmują decyzję o budowie swojego nowego, szkieletowego domu nie mają czasu, by nieustannie doglądać budowy i czekać latami na moment, w którym realizacja ich wymarzonego domu zostanie ukończona. I tu właśnie wchodzi technologia szkieletowa – cała na na drewniano. Budowa nowoczesnego domu szkieletowego realizowana przez fachową firmę z dużym doświadczeniem zazwyczaj nie trwa dłużej, niż 3 miesiące od momentu wykonania płyty fundamentowej. Oczywiście jest to wartość uśredniona, która zależy od wielu czynników, w tym wybranego projektu, wielkości domu i sytuacji losowych. Jednak niezależnie od tych zmiennych budowa domu szkieletowego zawsze będzie trwała dużo krócej, niż domu o takiej samej kubaturze w technologii tradycyjnej. Dzięki tak krótkiemu terminowi realizacji inwestycji budowlanej można również dużo sprawniej zaplanować logistykę przeprowadzki do nowego domu. Domu, w którym zamieszkanie będzie przyjemnością i którego użytkowanie zawsze będzie wiązało się z komfortem i bezpieczeństwem.

Dlatego, jeśli Śląsk to Twój region zamieszkania i rozważasz zainwestowanie w nowy, nowoczesny i ekologiczny dom szkieletowy zapraszamy do kontaktu. Mamy duże doświadczenie w budowie domów szkieletowych i specjalizujemy się w ich budowaniu na terenie Śląska i Zagłębia. Przedstaw nam swoje plany i wymagania, jakie powinien spełniać Twój nowy dom, a my przygotujemy indywidualną ofertę zgodną z wytycznymi, która miło Cię zaskoczy. Na dalszym etapie doradzimy odpowiednie rozwiązania pozwalające na redukcję kosztów podczas samej budowy, jak również pomożemy wybrać najlepiej dopasowane do wybranego projektu technologie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi gotowymi projektami jak również zbudowanymi na ich bazie realizacjami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu.