Ile trwa budowa domu szkieletowego


Budowa domu budzi najczęściej skojarzenia z dużymi nakładami finansowymi ale przede wszystkim z długim czasem budowy. To powód, dla którego wielu potencjalnych inwestorów rezygnuje w tego wyzwania. Zupełnie niepotrzebnie. Budowa domu szkieletowego to bowiem zupełnie inna historia – jego budowa bowiem potrafi trwać zaskakująco krótko, a efekty takiej budowy stają się satysfakcjonujące przez dziesięciolecia. Porządnie zbudowany dom szkieletowy to bowiem nowoczesna i ekologiczna, ponieważ często energooszczędna inwestycja.

CO WPŁYWA NA CZAS BUDOWY DOMU SZKIELETOWEGO?
Budowa domów szkieletowych staje się coraz bardziej popularna właśnie ze względu na termin realizacji takiej budowy. Czas budowy takiego domu bywa oczywiście zróżnicowany. Wpływa na to wiele powodów i czynników. Jednym z nich jest oczywiście wielkość domu i złożoność samego projektu budowlanego. Co oczywiste, im większy dom a więc również bardziej skomplikowany projekt, tym jego wykonanie siłą rzeczy musi trwać dłużej niż budowa niewielkiego domu opartego na prostym projekcie. Jednak nawet wtedy budowa takiego domu staje się zdecydowanie spektakularnie krótsza niż budowa podobnego domu w sposób klasyczny i przy użyciu klasycznej technologii.
Na ilość czasu niezbędną do budowy domu szkieletowego wpływa także wybór stanu, w jakim oddajemy dom inwestorowi. Stan surowy wymaga mniej prac wykończeniowych, co oznacza, że całość domu możemy oddać trochę szybciej, niż wtedy, gdy w umowie widnieje zapis o stanie deweloperskim.
Termin wydłużyć mogą czynniki niezależne od wykonawcy a związane z pracą urzędników czy nieprzewidzianymi wydarzeniami, jednak wciąż należy miec na uwadze fakt, że takich problemów w przypadku budowy domu szkieletowego jest znacząco mniej, niż przy użyciu klasycznych, tradycyjnych technologii budowlanych.
Niezależnie od czynników wpływających na termin budowy domu szkieletowego sama budowa nie powinna trwać (i zazwyczaj nie trwa) dłużej niż 90 dni. Tak – 3 miesiące to czas, w którym jesteśmy w stanie zbudować dla Państwa dom w technologii szkieletowej. Jest to przeciętny czas, który oczywiście należy traktować umownie, jednak z naszych doświadczeń wynika, że ten okres czasu jest w większości przypadków osiągalny.

SKĄD TAK KRÓTKI CZAS BUDOWY?
Krótki czas budowy domu szkieletowego bierze się przede wszystkim z dobrze przemyślanego projektu i technologii szkieletowej jako takiej. Ten rodzaj budowy nie wymaga praktycznie w ogóle tak zwanych prac mokrych (poza postawieniem bazowej płyty fundamentowej). Dzięki temu budowa może być realizowana w zasadzie w każdym czasie i o każdej porze roku. Ani zbyt wysokie temperatury, ani okres zimowy nie przeszkadza w postępie prac podczas budowy domu szkieletowego. Dobrze przygotowana do pracy i profesjonalna firma realizująca budowy domów szkieletowych jeszcze dodatkowo jest w stanie skrócić ten czas bazując na doświadczeniu i przygotowując się do pracy w sposób fachowy i panując nad jej organizacją perfekcyjnie. Dobre przygotowanie, zarówno pracowników jak i logistyczne w połączeniu z dużym doświadczeniem (w tym doświadczeniem z rozwiązywaniem problemów na budowie na bieżąco) znacznie podnosi komfort inwestora podczas budowy i jednocześnie skraca czas inwestycji.

JAKIE SĄ ZALETY TAK SZYBKO ZBUDOWANEGO DOMU?
Do nowego domu często przeprowadzamy się z mieszkania lub innego domu. Rodzi to wiele problemów natury logistycznej, szczególnie wtedy gdy nie mamy pewności kiedy dom będzie gotowy do wprowadzenia się. W przypadku domu szkieletowego mamy pewność, że dom jako taki powstanie w określonym, krótkim terminie i zanim zdążymy spakować naszą rodzinę do odpowiednich pudeł i pojemników inwestycja budowlana będzie zmierzała do zakończenia. A co za tym idzie – czas wprowadzenia będzie coraz bliższy.
Nikt z nas nie chce czekać latami na efekt inwestycji ciężko zarobionych i zainwestowanych w nieruchomość pieniędzy. To kwestia komfortu, w tym nawet komfortu psychicznego oraz poczucia satysfakcji. Budowa domu szkieletowego daje ten komfort. Każdego dnia widzimy bowiem znaczące postępy w budowie naszej inwestycji ugruntowując w sobie poczucie dobrze wydanych pieniędzy na coś, co materializuje się na naszych oczach – w tym przypadku na nieruchomość w postaci domu szkieletowego – nowoczesnej i ekologicznej konstrukcji.

Zapraszamy zatem do kontaktu z naszymi specjalistami – odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy szczegóły wstępnie wybranego projektu. Doradzimy najlepsze rozwiązania a na samym końcu zbudujemy wygodny, oszczędny i nowoczesny dom szkieletowy na lata.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *