Jaka działka pod dom 35m2 bez pozwolenia

PORADNIK

Jaka działka pod dom 35m2 bez pozwolenia

Najważniejszy punkt, bez którego nie można się obejść to jaka działka pod dom 35m2 bez pozwolenia. Chcąc wybudować dom na zgłoszenie 35m2 powinniśmy mieć działkę, która ma do doyspozycji minimum 500 m² gdyż według Prawa Budowlanego na każde 500 m² działki może przypadać 1 domek o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 35 m². Działka zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkami Zabudowy, powinna dopuszczać: 

  • zabudowę jednorodzinną mieszkaniową, 
  • budowę domków letniskowych lub gospodarczych

Jeżeli działka będzie dopuszczać tylko budowę budynków gospodarczych, nie możemy w nich mieszkać, przed przekształceniem sposobu użytkowania. W domkach letniskowych możemy pomieszkiwać.

Dodatkowo działka pod dom 35m2 musi dopuszczać budowę budynków letniskowych lub gospodarczych powyżej 5 metrów wysokości (nie dotyczy gdy działka dopuszcza zabudowę jednorodzinną mieszkaniową). 

Całoroczne Domki od ręki

Jako producent całorocznych domów z drewna z ponad 8 letnim doświadczeniem jesteśmy zdolni zakończyć budowę Twojego nowoczesnego i energooszczędnego domu nawet w 30 dni !

Jeżeli chcesz zaoszczędzić wiele miesięcy nerwówki i praktycznie od razu wprowadzić się do swojego wymarzonego domu zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą DOMKU OD RĘKI