Wentylacja mechaniczna w domu szkieletowym

Dom szkieletowy to jedno z najlepszych rozwiązań kiedy zaczynamy myśleć o zmianie miejsca zamieszkania na “coś swojego”. Jednak w trakcie rozmyślań o takiej inwestycji wcześniej czy później przyjdzie czas na wybór tego, w jaki sposób ten dom będzie ogrzewany. Wtedy bez wątpliwości pojawi się temat wentylacji mechanicznej. Wyjaśniamy zatem czym ona jest i dlaczego jest to warte zainteresowania się nim rozwiązanie. 

CZYM JEST WENTYLACJA MECHANICZNA I DO CZEGO SŁUŻY
Wymiana powietrza polegająca na usunięciu tego, które już zostało zużyte w domu i wymiana go na świeże, zdrowe, przefiltrowane, to jeden z kluczowych elementów życia w zdrowym domu szkieletowym. I to właśnie wentylacja mechaniczna zapewnia pobieranie i filtrowanie z zewnątrz przepuszczając je przez filtr. Takie powietrz w naszym domu pozwala na redukcję patogenów i potencjalnych infekcji. A przecież w gruncie rzeczy o nam chodzi, aby żyć w zdrowiu. Prawidłowe dotlenienie wszystkich mieszkańców również nie jest mało ważnym elementem codzienności. Zdrowie naszych bliskich, naszej rodziny warte jest bowiem zastosowania takich rozwiązań, które zapewnią, lub chociaż zwiększą szansę na oddychanie powietrzem dobrej jakości we własnym domu.

System mechanicznej wentylacji składa się z kilku elementów dystrybuujących powietrze oraz centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatora. To właśnie w niej znaleźć można wymiennik ciepła, który posiada funkcję pobierania energii zawartej w powietrzu z wnętrza domu i wyprowadzanym poza budynek przekazując je do powietrza zasysanego z zewnątrz. To niezwykle proste i skuteczne rozwiązanie jest najczęściej rekomendowane i wybierane dla potrzeb domów szkieletowych, ponieważ pomaga w oszczędzaniu kosztów i redukcji zużycia mediów.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII
Dlaczego zatem tego typu rozwiązanie czyli wentylacja mechaniczna jest stosunkowo optymalnym a w pewnych warunkach najlepszym wyborem dla domów szkieletowych? Jedną z głównych zalet technologii rekuperacyjnej w domu szkieletowym jest bowiem funkcja, dzięki której można odzyskiwać ciepło. To pozwala na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, a tym samym wspierać środowisko naturalne i dbać o planetę. Zamiast tworzyć ciepło w sposób wymagających ogromnych inwestycji przez duży czas i wiele miesięcy w roku można znacznie obniżyć inwestycje w uzyskanie optymalnej we wnętrzu domu temperatury. A to wszystko o każdej porze roku bez znaczenia na warunki atmosferyczne. To znaczy – najprościej rzecz ujmując – że wentylacja mechaniczna zapewni mieszkańcom budowanych przez nas domów szkieletowych dobrą jakość powietrza bez względu na warunki na zewnątrz.

DOBRY WYBÓR
Zalety, które przynosi korzystanie z wentylacji mechanicznej są oczywiste, dlatego warto rozważyć jej wybór na wczesnym etapie wyboru technologii, które będą obecne w naszym nowym domu. Domy szkieletowy, których projekty i realizacje można znaleźć na tej stronie najczęściej oferowane są z takim właśnie rozwiązaniem. Warto zapoznać się ze szczegółami naszej oferty oraz napisać do nas lub zadzwonić aby poznać wszystkie szczegóły. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto poszukuje atrakcyjnych projektów domów szkieletowych oraz sprawdzonego wykonawcy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu.